E

rostliny

vřesovcovité, sukulenty, byliny ...

Partneři

Kytice růží

Prodej a rozvoz kytic růží. Řezané růže.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Agáve

Latinsky:

Agave


Čeleď:

Agávovité (Agavaceae)


Popis:

Agáve patří do skupiny sukulentů. Je zpravidla pouštní rostlinou, která dokáží nashromáždit do svých dužnatých partií velké množství vody. V období sucha s vodou velice dobře hospodaří, proto se hodí i do suchých oblastí s relativně malým množství vody.


Kvete:

Jednou za život a je to imponující pohled, poté umírá. V tropech potřebuje agáve 10 - 15 let, než vykvete. U nás v pokoji to může trvat i 50 let. Klasnové květenství dosahuje metrové výše. Květy však nevoní.


Odrůdy a použití:

Existuje přes 50 druhů. K nejznámějším druhům patří agáve americká, která poskytuje především vlákna z nichž se zhotovují provazy a sítě, které jsou velice pevné. Velmi zajímavé využití má agáve tmavozelená, jenž po vytvoření květenství se jeho vrcholek utíná a následně se z něj vytváří mexický národní nápoj.


Výskyt:

Všechny pocházení z Mexika a jiných suchých oblastí Ameriky.


Přezimování:

Rostlinu je třeba na zimu uklidit do chladné místnosti, kde však nesmí teplota klesnout pod 4 - 5 °C.


Půda:

Nejlepší je propustná směs živinami bohaté listovky s hrubozrnným pískem, zvětralá hlína nebo drnovka s kousky dřevěného uhlí. Na dno květináče musí přijít silná vrstva drenáže.


Fotografie

Agáve Agáve

Agáve
Novinky

Přechod na nový server:

Dne 30.1.2019 došlo k přechodu na nový server.

Citáty

"Utrhl jsem květinu a ona mi zvadla. Chytil jsem motýla, ale brzy zemřel. Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem..."

John Lennon


TOPlist